Main Menu Top Menu

Çevrimiçi Sınav Kuralları

Çevrimiçi Sınav Kuralları

Yabancı Diller Bölümü olarak Covid-19 döneminde yapacağımız çevrimiçi sınavlarımızda dikkat etmemiz gereken kurallar aşağıdaki gibidir. Lütfen dikkatlice okuyup aklımıza takılanları sınıf öğretmenlerimiz ile görüşelim.

  1. Sınav saatinden 30 dakika önce sınav için gerekli olan tüm cihazlar hazır bir şekilde sınavı yapacağınız alanda hazır bulununuz.
  2. Öğretmenimizin sınavı izleyeceği platformdan gönderdiği isteği kabul edip, kameramızı olması gerektiği gibi yerleştirip öğretmeninizden tek tek onay alınız.
  3. Öğretmeniniz onay verdikten sonra kameranın yerini ve kendi yerinizi değiştirmeyiniz.
  4. Bilgisayarınız ve elleriniz kamera açısından çıkmamalıdır.
  5. Öğretmeninizin onayından sonra yerinizden kalkmamalısınız. (Bunun için lütfen pencere-kapı kapatma işlerini sınavı yapacağınız alana gelmeden hallediniz.)
  6. Sınav anında herkesin kamerası ve mikrofonu açık olmalıdır. Kapanması durumunda öğretmenimiz bu konuda sizi uyaracaktır. Lütfen uyarılara dikkat ediniz.
  7. Uyarılara dikkat etmeyen ve kamerası veya mikrofonu kapalı olan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
  8. Sınavınız bittiğinde sistemde sınavınızı bitirmiş olsanız ve “SUBMIT” demiş olsanız dahi öğretmeniniz sınavın sonlandığını ve ayrılabileceğinizi söylemeden hiçbir platformu kapatmayınız.

Hepinize başarılar dileriz,

Yabancı Diller Bölümü