Main Menu Top Menu

Akreditasyon

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, Pearson Assured onaylı eğitim kuruluşudur.

Pearson Assured, Pearson’ın 100’ü aşkın ülkede, 100 yılı aşkın eğitim ve öğretim tecrübesi ve güvenilirliğine dayananan, eğitim sistemini ve öğrenme modelini, kalite güvencesi standartlarına göre uluslararası düzeyde değerlendiren bir akreditasyon sistemidir.

Pearson tarafından “Pearson Assured” başlığı altında sunulan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, üç temel kalite ölçütü etrafında şekillenmektedir. Söz konusu ölçütler, kurumsal kalite güvencesine, öğrenme eko-sisteminin kalitesine ve ölçme-değerlendirme süreçlerine odaklanmaktadır.

 

Pearson Assured Ölçütleri

  • Kurumsal Yönetim
  • Öğrenmenin Yönetimi
  • Ölçme-Değerlendirme Yönetimi

 

Pearson Assured onay sürecinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü İngiltere’den gelen bağımsız denetçiler tarafından bu ölçütlere göre denetlenmiş ve onaylanmıştır. Bu çerçevede Yabancı Diller Bölümü dünya çapında tanınırlığa sahip, uluslararası, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş tarafından 2014 yılında akredite edilmiş ve her yıl denetlenmeye devam edecektir.

Öğrenciler, başarıyla bitirdikleri programın “Pearson Assured” tarafından akredite edilmiş, dolayısıyla da kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu gösteren bir sertifika almaya hak kazanacaklardır. Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak daha büyük bir tanınırlığa sahip olmasına yardımcı olacaktır. Pearson, dünya çapında 1000’den fazla kurum ile birlikte çalışmaktadır. Özellikle İngiltere’de, ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütmektedir. Öğrenciler almaya hak kazandıkları bu belgeyi bahsedilen bölgelerdeki okullara kabullerinde, iş başvurularında ve kariyerlerine devam etmelerinde portfolyolarını güçlendirmek adına kullanabileceklerdir.