Main Menu Top Menu

Genel Bilgiler

Bir okul ancak öğretmenleri kadar iyidir ve bu özellikle DFL için geçerlidir. DFL’de bu kadar kaliteli bir eğitim vermemizin nedeni, dikkat çekici öğretmenlerimizden kaynaklanmaktadır. Kendini işine adamış bir öğretmen kadrosu ile çalıştığımız için çok şanslı olduğumuzu hissettiğimiz için, tüm öğretmenlerle birlikte, mesleğinde öğrenmek ve büyümek isteyen ve gelişimini sağlamak isteyen öğretmenler için bir Mesleki Gelişim Programı’nı (PDP) oluşturduk.

İlgili öğretmen liderlerinin becerilerinden yararlanarak PDP’mizin amacı, öğretmenlerin

  • Öğretmen liderliğinde
  • İşbirlikçi
  • İşin İçine Yerleşik

öğretmeni güçlendirmeye ve öğrencilerin daha iyi öğrenmesine yol açan profesyonel öğrenim aktivitelerini işe koşmalarıdır. Akranlarının gelişimini desteklemede hayati bir rol oynayan öğretmen liderlerinin rehberliğinde, güz ve bahar dönemlerinde tüm öğretmenler, öğretmenin karmaşık ve dinamik özelliklerini daha iyi ele almamıza yardımcı olacağına inandığımız çeşitli mesleki gelişim seçenekleri arasından seçim yapar.

PDP’mizin bir parçası olarak sunduğumuz seçeneklerden bazıları;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki PDP seçeneklerinden birini seçen tüm öğretmenler, profesyonel özerkliği geliştirme fırsatları yaratmaya, profesyonel yargıyı vurgulamaya ve öğretmenlerin kendileri tarafından ve öğretmenler için düzenlenen iki günlük ELT Fusion etkinliğimizde deneyimlerini paylaşmalarını sağlamayı amaç edinerek bu yönde etkinliklere katılırlar.