Main Menu Top Menu

Müfredata Genel Bakış

THKÜ İngilizce Hazırlık Programı olarak amacımız, eğitim dili İngilizce olan programlarda başarılı olmalarını sağlayacak tüm dil becerilerine maruz kalacak öğrenciler yetiştirmek ve bu sayede gelecekteki akademik çalışmalarına katkıda bulunmaktır. Dahası, entegre bir müfredat aracılığıyla, yaratıcılıklarını, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. (Program aynı zamanda eğitmenlere teşvik edici ve mutlu bir ortam sağlayarak ve onlara dil öğretimlerini geliştirme şansı vererek birçok fırsat sunmaktadır.)

Hedefimize ulaşmak için müfredatımız öğrenme odaklı, etkileşimsel, gelişimsel bir şekilde tasarlanmıştır. Her yıl, müfredatımızın daha da gelişmesi için büyük bir ivme sağlayan öğrencilerimizden ve öğretmenlerimizden aldığımız fikirler, öneriler ve geri bildirimlere dayanarak müfredatı gözden geçiriyoruz.

İngilizce Hazırlık Programı (EPP) müfredatı, öğrencilere üç seviyede dersler sunan 9 aylık modüler olmayan bir programdır; Alpha (Başlangıç-A1), Bravo (Başlangıç-A2) ve Charlie (Orta-Öncesi-B1). Tüm öğrencilerin THKÜ’Ye kayıt olduktan sonra İngilizce Yeterlik Sınavına (EPE) girmeleri gerekmektedir ve EPE’deki performanslarına göre ya lisans programlarına başlarlar ya da EPP’deki üç seviyeden birine yerleştirilirler.